» Mediálny servis » Archív » Oznamy a správy - archív » Oznamy a správy 2007 » Slovensko – izraelská spolupráca v oblasti vzdelávania pokračuje

Slovensko – izraelská spolupráca v oblasti vzdelávania pokračuje

08.10.2007

     Podpredseda vlády a minister školstva SR Ján Mikolaj prijal mimoriadneho a splnomocneného veľvyslanca Štátu Izrael na Slovensku Zeev Bokera. Predstavitelia oboch štátov diskutovali o budúcej spolupráci, ktorá nadviaže na program výmen medzi vládou SR a vládou Štátu Izrael v oblasti kultúry, vzdelávania a vedy na roky 2001 - 2004.
    
Dohodli sa na pokračovaní spolupráce medzi vedeckými inštitúciami a vysokými školami, výmene doktorandov či študentov v rámci jazykových kurzov slovenského jazyka SAS (Studia Academica Slovaca) a modernej hebrejčiny ULPAN.
     Partnerstvo Slovenska a Izraela v oblasti vzdelávania v posledných rokoch napreduje. Slovenskí pedagógovia sa v rokoch 2002 a 2006 zúčastnili vzdelávacích kurzov s tematikou holokaustu v pamätníku Yad Vashem v Jeruzaleme. V budúcom roku by do Izraela malo vycestovať ďalších 20 učiteľov z rôznych regiónov Slovenska.
     Minister školstva SR vyjadril presvedčenie, že Slovensko a Izrael budú úspešne spolupracovať aj v oblasti vedecko-technického výskumu a vývoja a pri výmene vedeckých informácií a skúseností.

Bratislava 8. októbra 2007