» Mediálny servis » Archív » Oznamy a správy - archív » Oznamy a správy 2007 » Slovenskí študenti doteraz získali 25 medailí

Slovenskí študenti doteraz získali 25 medailí

09.08.2007

     Celkovo 25 medailí (2 zlaté, 11 strieborných a 12 bronzových) si zatiaľ priniesli naši študenti z medzinárodných predmetových olympiád a súťaží v školskom roku 2006/2007. Svoje sily si zmerali v matematickej, chemickej, fyzikálnej, biologickej a vedeckej olympiáde, v turnaji mladých fyzikov a olympiáde environmentálnych projektov.
     Už tieto výsledky nasvedčujú, že tento rok bude pre Slovensko úspešnejší než minulý, kedy slovenskí zástupcovia priniesli iba 1 zlatú medailu. Zaslúžili sa o to Martin Lukačišin z Gymnázia F. J. Rimavského v Levoči a Tomáš Bzdušek z Gymnázia Pierra de Coubertina v Piešťanoch. Martin Lukačišin získal v konkurencii 256 súťažiacich zlatú medailu na 39. medzinárodnej chemickej olympiáde v Moskve. Rovnaký úspech sa podaril Tomášovi Bzdušekovi na 38. medzinárodnej fyzikálnej olympiáde v iránskom Isfaháne. Okrem toho si za dosiahnutie najvyššieho počtu bodov v experimentálnej časti súťaže spomedzi 337 súťažiacich vybojoval špeciálnu cenu.
     V auguste budú ešte naši študenti reprezentovať Slovensko na informatickej olympiáde v chorvátskom Záhrebe. Vedomostné súboje budú pokračovať aj v septembri na Medzinárodnej európskej matematickej olympiáde v Rakúsku a 7. medzinárodnej geografickej olympiáde na domácej pôde.

Bratislava 9. augusta 2007