Slovenskí študenti budú opäť dokazovať svoje kvality

21.06.2007

     V letných mesiacoch vyrazia talentovaní študenti stredných škôl znovu do sveta, aby sa  zúčastnili bojov o medaily v predmetových olympiádach. Úspešní riešitelia celoštátnych kôl budú tentoraz dokazovať svoje kvality v konkurencii ostatných štátov sveta. Zmerajú si vedomosti a zručnosti v medzinárodnej matematickej, chemickej, fyzikálnej, informatickej, biologickej, geografickej  olympiáde, ako aj v medzinárodnom turnaji mladých fyzikov.
     Slovenská republika však v tomto roku už zaznamenala svoje prvé úspechy na medzinárodnom poli. Z 5. ročníka European Union Sciencie Olympiad (EUSO), ktorý sa konal v nemeckom Potsdame,  si priniesla 6 strieborných medailí. Medailu rovnakého kovu získala naša krajina aj na 15. Medzinárodnej olympiáde environmentálnych projektov v Istanbule.

     Výkony študentov na medzinárodných olympiádach a súťažiach v uplynulom školskom roku boli pre Slovensko osobité. Celkovo získali 36 medailí (1 zlatú, 17 strieborných a 18 bronzových). V konkurencii ostatných štátov sveta sa umiestnili na popredných miestach, čím potvrdili, že v celosvetovom meradle sa radia k svetovej špičke.

Bratislava 21. júna 2007

HORIZONT 2020 Múzeum školstva a predagogiky v Bratislave Múzeum špeciálneho školstva v Levoči Ministerstvo školstva na facebooku