» Aktuality » Situácia školákov v Jarovniciach sa výrazne zlepšila

Situácia školákov v Jarovniciach sa výrazne zlepšila

02.12.2015
Situácia školákov v Jarovniciach sa výrazne zlepšila
     Vedľa pôvodnej murovanej školy obec s podporou štátnej dotácie postavila v dvoch etapách kontajnerovú školu s 24 modulovými triedami. V obci sa najpočetnejšou rómskou komunitou na Slovensku však ešte stále chodí do základnej školy 200 detí na dve zmeny.
     Situácia sa však za posledné tri roky výrazne zlepšila. Vyučovanie detí v nových priestoroch si bola pozrieť aj štátna tajomníčka Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR Romana Kanovská.
     „S veľkým potešením, s veľkou vďačnosťou sa pozerám na krásne vybudované priestory školy. Bola som sa pozrieť v jednotlivých triedach, je to veľmi pekne vybavené. Videla som deti, ktoré krásne reagujú, pracujú, majú zošity, vedia odpovedať, vedia recitovať. Teším sa, že táto škola sa snaží o to, aby deti potiahla dopredu, aby im zabezpečila progres. To je veľmi dôležité,“ uviedla Romana Kanovská a dodala: „Je to určite aj vďaka tomu, že sme tieto priestory pomohli vybudovať. Prispeli sme na túto školu 600.000 eurami za dva rok.“
      Taktiež doplnila, že škola v Jarovniciach je ukážkou toho, ako sa to dá a môže byť vzorom pre iné školy, ktoré sa snažia integrovať deti zo sociálne znevýhodneného prostredia.