» Mediálny servis » Archív » Oznamy a správy - archív » Oznamy a správy 2007 » Rezort školstva vytvorí systém elektronického prihlasovania na vysoké školy

Rezort školstva vytvorí systém elektronického prihlasovania na vysoké školy

15.08.2007

     Uchádzači o štúdium na vysokej škole budú môcť využívať jednotný praktický spôsob prihlasovania na vysoké školy. Vyplýva to zo štúdie uskutočniteľnosti elektronického prihlasovania na vysoké školy, ktorú na dnešné rokovanie vlády predložil podpredseda vlády a minister školstva SR Ján Mikolaj. Jej schválením sa začína proces vypracovania projektu, ktorý by mal byť hotový do konca tohto roku.
     Vysokým školám sa tak uľahčí a urýchli proces administrácie prihlášok. V neposlednom rade sa novým systémom znížia náklady na papierové prihlášky a poštovné, predpokladá sa aj nižší počet nesprávne vyplnených prihlášok.
     Po aplikácii nového prihlasovacieho systému si záujemca o štúdium vyberie z ponuky škôl akreditovaný študijný program a vyplní na internete elektronickú prihlášku. Podľa schválenej štúdie budú ročné náklady dosahovať približne 3,8 mil. korún.

Bratislava 15. augusta 2007