» Aktuality » Reprezentantka Slovenska v snowboardingu Medlová získala svetový bronz aj vďaka Národnému športovému centru

Reprezentantka Slovenska v snowboardingu Medlová získala svetový bronz aj vďaka Národnému športovému centru

27.01.2015
Reprezentantka Slovenska v snowboardingu Medlová získala svetový bronz aj vďaka Národnému športovému centru
     Historicky prvú medailu zo svetového šampionátu v snowboardingu pre Slovensko získala Klaudia Medlová. Športovkyňa Národného športového centra skončila v rakúskom Kreischbergu na treťom mieste v slopestyle, ku ktorému pridala aj výborné štvrté miesto v disciplíne big air.
     „Klaudia je veľmi talentované pracovité dievča a verím že tento úspech ju posunie ešte ďalej a v spolupráci s Národným športovým centrom dosiahne ďalšie výrazné úspechy, ktoré pomôžu propagácií tohto krásneho športu medzi mládežou a deťmi na Slovensku“, konštatoval riaditeľ NŠC Boris Čavajda, podľa ktorého budú mladú športovkyňu ďalej podporovať ako jednu z nádejí Slovenska pre ZOH 2018 v juhokórejskom Pchjongčchangu.
     „Bez podpory Národného športového centra by som sa určite nedostala ani do finále. Som veľmi rada, že som mohla zdieľať radosť spolu so Zuzkou Stromkovou, ktorá získala bronzovú medailu o pár hodín neskôr v slopestyle akrobatických lyžiarok“, uviedla na pondelkovej tlačovej konferencii  Klaudia Medlová.  
     Slovenskej reprezentantke k úspešnému vystúpeniu na majstrovstvách sveta pomohlo aj sústredenie v USA, kde mohla trénovať vo výborných podmienkach. „Do Európy som sa vrátila výborne naladená a verila som si v trikoch, tešila som sa na hocičo. Aj keby som skončila horšie, dokázala by som sa s tým ľahko zmieriť," dodala mladá reprezentantka.

Foto: NŠC