» Mediálny servis » Archív » Reakcie na médiá » Reakcia na nepravdivé informácie odvysielané v Televízii JOJ o neuskutočnení cyklistického pohára v Rožňave

Reakcia na nepravdivé informácie odvysielané v Televízii JOJ o neuskutočnení cyklistického pohára v Rožňave

20.12.2010

     Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR chce uviesť na pravú mieru nepravdivé informácie, ktoré zazneli 6. novembra 2010 vo večernom spravodajstve Televízie JOJ. Tá odvysielala krátky šot o tom, že 7. kolo celoslovenského cyklistického pohára, ktoré sa malo konať v Rožňave, ale nakoniec sa neuskutočnilo, keďže sa nedostavil jeho organizátor, sponzorovalo podľa informácií televízie aj ministerstvo školstva.     

     Uvedené preteky Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR neorganizovalo, nespolupracovalo pri ich príprave, ani ich finančne nepodporovalo. Organizátorom bolo Občianske združenie priateľov cyklistiky Horného Gemera Rožňava, ktoré nie je členským subjektom Slovenského zväzu cyklistiky. Z tohto dôvodu nedostalo finančný príspevok na usporiadanie pretekov, rovnako ani propozície pretekov neboli schválené Športovo-technickou komisiou Slovenského zväzu cyklistiky.