» Mediálny servis » Archív » Reakcie na médiá » Reakcia MŠVVaŠ SR k vyhláseniu predsedu Klubu 500 Vladimíra Sotáka o kradnutí štátnych úradníkov uverejnenom v dnešnom článku Hospodárskych novín (18. január 2012)

Reakcia MŠVVaŠ SR k vyhláseniu predsedu Klubu 500 Vladimíra Sotáka o kradnutí štátnych úradníkov uverejnenom v dnešnom článku Hospodárskych novín (18. január 2012)

18.01.2012

     Vedenie Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR sa dôrazne dištancuje od vyjadrení predsedu Klubu 500 Vladimíra Sotáka, ktoré boli uverejnené v dnešnom vydaní  Hospodárskych novín pod názvom „Na Slovensku sa kradne a upláca vo veľkom, tvrdí Soták". V ňom predseda V. Soták tvrdí, že cit.: „Na Slovensku sa kradne ako na bežiacom páse. A kradne sa všade - od ministerstva školstva až po krajské úrady."
    
Vedenie MŠVVaŠ SR v tejto súvislosti odporúča pánovi Sotákovi, aby v prípade, že disponuje informáciami alebo dôkazmi potvrdzujúcimi korupciu úradníkov, podal trestné oznámenie a dôkazy predložil orgánom činným v trestnom konaní.