» Aktuality » Program eTwinning sa dočkal siene slávy, do ktorej uvedú prvých pedagógov

Program eTwinning sa dočkal siene slávy, do ktorej uvedú prvých pedagógov

11.06.2015
Program eTwinning sa dočkal siene slávy, do ktorej uvedú prvých pedagógov
     Už desať rokov funguje v Európe program na podporu spolupráce škôl eTwinning. Toto okrúhle výročie si na Slovensku pripomenú v piatok 12. júna 2015 v priestoroch rektorátu Žilinskej univerzity v Žiline.
     Na slávnostnom podujatí budú do Siene slávy uvedení najaktívnejší slovenskí pedagógovia – spolu 12 učiteliek z celého Slovenska od Bratislavy až po Humenné (ich zoznam nájdete na tejto stránke http://www.etwinning.sk/index.php/14-novinky/238-sien-slavy-etwinning-2).
     Súčasťou slávnosti bude aj oceňovanie víťazov v národnej súťaži o najlepší projekt eTwinning v školskom roku 2014/2015. Zoznam ocenených je zverejnený na stránke programu - http://www.etwinning.sk/index.php/14-novinky/240-narodna-2015-vitazi.

     Program eTwinning sa na Slovensku realizuje od roku 2005 s podporou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR. Organizačne ho v SR zabezpečuje Národná služba pre elektronickú spoluprácu škôl, ktorá patrí pod Žilinskú univerzitu v Žiline. Jeho cieľom je podpora spolupráce medzi školami v európskych krajinách s využitím moderných informačno-komunikačných technológií a znalostí cudzích jazykov.  Celkovo eTwinning spája školy v takmer 40 krajinách a je súčasťou programu EK v oblasti vzdelávania, odbornej prípravy, mládeže a športu na roky 2014 - 2020 Erasmus +.