» Aktuality » Premiér Robert Fico sa dnes stretol s ministrom školstva Jurajom Draxlerom

Premiér Robert Fico sa dnes stretol s ministrom školstva Jurajom Draxlerom

03.03.2015
Premiér Robert Fico sa dnes stretol s ministrom školstva Jurajom Draxlerom
     Kvalita vysokoškolského vzdelávania, duálne vzdelávanie i projekt na rozšírenie kapacity materských škôl boli dnes témou stretnutia premiéra Roberta Fica s ministrom školstva, vedy, výskumu a športu SR Jurajom Draxlerom. Po viac ako hodinovom rokovaní informovali novinárov na tlačovej besede.
     Ako uviedol predseda vlády Robert Fico, jednou z tém, o ktorých sa diskutovalo, bolo aj zvyšovanie kvality vysokých škôl na Slovensku, pri čom by mala zohrať dôležitú úlohu Akreditačná komisia. "Budem podporovať rozhodnutia tejto komisie, ktoré budú statočné," vyhlásil v tejto súvislosti R. Fico.
     Minister Juraj Draxler súčasne prisľúbil vytvorenie lepších podmienok pre prácu členov komisie. "Do budúca je potrebné, aby komisia mala politickú podporu, prípadne sa dá zlepšiť aj legislatívna podpora, aby fungovala autonómne," podotkol minister. Podľa neho naďalej trvajú v samotnej komisii diskusie o tom, do akej miery prijímať do komisie ľudí z externého prostredia mimo Slovenska.
      Na stretnutí hovoril premiér s ministrom školstva aj o zvyšovaní kapacít materských škôl. Na tento projekt bolo v roku 2015 vyčlenených 10 miliónov eur. Minister školstva Juraj Draxler informoval, že z miest a obcí prišlo viac ako 100 požiadaviek na rozširovanie kapacít materských škôl. „Pokiaľ by stanovená suma peňazí nepostačovala, tak budem hľadať, možno aj v rámci druhého sociálneho balíčka, ďalšie finančné prostriedky, aby všetky požiadavky, ktoré budú dané, boli aj vypočuté,“ prisľúbil premiér Robert Fico.
      Predseda vlády považuje ministerstvo školstva za ťažký rezort, no s doterajšou prácou Draxlera je spokojný. Podľa jeho slov má zabezpečenú kontinuitu v riadení a do marca 2016 s ministerstvom naplní všetky očakávané úlohy.
      Minister školstva si želá, aby bola situácia v slovenskom školstve pokojná a zvyšoval sa spoločenský status učiteľov. "Pre nás je dôležité, aby sme intenzívne komunikovali s obcou pedagogických i nepedagogických pracovníkov a uistili ich, že majú našu podporu," dodal Draxler.