» Aktuality » Portál eAktovka má už 10-tisíc registrovaných používateľov

Portál eAktovka má už 10-tisíc registrovaných používateľov

19.01.2012

     Po troch týždňoch prevádzky portálu www.eaktovka.sk presiahol počet jeho registrovaných používateľov hranicu desaťtisíc. Na portáli bolo zaznamenaných viac ako 40-tisíc návštev, pričom jeho denná návštevnosť neklesá pod tisíc návštevníkov.
    
Portál reaguje na podnety od používateľov a bol rozšírený  o ďalšie nové funkcionality. Doplnili sme možnosť rozšírenej správy účtu používateľa, ktorý si môže zmeniť heslo či údaje o svojej osobe a spárovať svoj účet s facebookom. Okrem toho môžu používatelia  sledovať dianie na portáli pomocou RSS, informovať sa o novinkách a využiť lepšiu integráciu s facebookovou stránkou portálu www.facebook.com/eaktovka.
     Na portáli pribudli taktiež dve nové učebnice, a to Dejepis pre 8. ročník základnej školy a 3. ročník gymnázia s osemročným štúdiom s vyučovacím jazykom maďarským a Literatúra pre 3. ročník učebných odborov stredných odborných škôl s vyučovacím jazykom maďarským, 2. časť.
     Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR spustilo zároveň, na základe pozitívnych ohlasov verejnosti, proces verejného obstarávania na zakúpenie desiatok ďalších titulov zdigitalizovaných učebníc, ktoré budú v prípade úspešného uzavretia tohto procesu postupne zverejňované na portáli.

Bratislava 19. január 2012