» Aktuality » Podpis memoranda o podpore vyučovania slovenčiny v USA oceňuje aj California University of Pennsylvania

Podpis memoranda o podpore vyučovania slovenčiny v USA oceňuje aj California University of Pennsylvania

05.11.2013
     Ako projekt s veľkým potenciálom a nízkou mierou rizika charakterizoval vytvorenie Centra slovenského jazyka v USA provost  California University of Pennsylvania (Cal U) Bruce Barnhart v žurnále vysokej školy, ktorý vyšiel včera 4. novembra 2013. Článok o podpise Memoranda o spolupráci medzi Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky a California University of Pennsylvania 24. októbra 2013 v Bratislave, v rámci ktorého vznikne spomínané centrum, je uverejnený ako hlavný materiál na prvej stránke.
     Ako sa v ňom ďalej uvádza, Bruce Barnhart predpovedá projektu veľký úspech aj s prihliadnutím na skutočnosť, že práve v štáte Pennsylvania žije veľký počet obyvateľov, ktorí majú slovenských predkov.
     Podľa poverenej rektorky univerzity Geraldine M. Jonesovej podpis dokumentu môže priniesť taktiež rozvoj výmenných programov a ďalšej spolupráce medzi Cal U a vysokými školami na Slovensku. „Dúfame, že táto návšteva bude prvým krokom k trvalému vzťahu, ktorý bude prínosným nielen našich študentov, ale rovnako aj pre všetkých, ktorí majú záujem o učenie sa slovenského jazyka, "uviedla rektorka Jonesová.

Pôvodný článok na stránke univerzity
(link)