» Aktuality » Pamätnou medailou sv. Gorazda ocenil minister Peter Plavčan trénerku plávania Danielu Šipošovú

Pamätnou medailou sv. Gorazda ocenil minister Peter Plavčan trénerku plávania Danielu Šipošovú

22.12.2016
Pamätnou medailou sv. Gorazda ocenil minister Peter Plavčan trénerku plávania Danielu Šipošovú
     Z rúk ministra školstva, vedy, výskumu a športu SR Petra Plavčana si dnes na pôde rezortu prevzala medailu sv. Gorazda Daniela Šipošová, dlhoročná trénerka v plávaní telesne postihnutých plavcov a bývalá zamestnankyňa ministerstva.
     ,,Za túto prácu vám patrí táto cena a veľké uznanie. Pomáhate nielen vašim zverencom, ale aj ich rodinám,“ povedal minister pri odovzdávaní medaily, ktorá patri medzi najvyššie rezortné ocenenia a udeľuje sa významným osobnostiam pôsobiacim v oblasti vzdelávania.
     Výchove a tréningu plavcov sa D. Šipošová aktívne venuje v Plaveckom klube telesne a zrakovo postihnutých športovcov DOLPHINS v Bratislave, ktorého je aj predsedníčkou.
     Plavci pod jej vedením sa stali historicky prvými reprezentantmi v plávaní telesne a zrakovo postihnutých športovcov, ktorí získali medaily na na paralympijských hrách, majstrovstvách sveta a Európy za ČSFR a neskôr ako reprezentanti SR. Jej zverenci vytvorili paralympijské, svetové, európske, československé a slovenské rekordy. Pripravovala aj zrakovo postihnutú Karinu Petrikovičovú a nevidiacu Tatianu Blattnerovú na ME 2016 IPC v portugalskom Funchale a na letné paralympijské hry v Rio de Janeiro v roku 2016.