» Aktuality » Nové angličtiny s príspevkom od štátu sú už na školách

Nové angličtiny s príspevkom od štátu sú už na školách

24.07.2015
Nové angličtiny s príspevkom od štátu sú už na školách
     Rodičia tretiakov, štvrtákov a piatakov základných škôl nebudú musieť v septembri kupovať svojim deťom učebnice angličtiny. Ministerstvo totiž školám mimoriadne poslalo 1,6 mil. eur, ktoré boli určené práve na tieto knihy.
     „Verejné obstarávanie sme realizovali cez elektronické trhovisko, bolo to jednoduché na špecifikáciu, aj na sprocesovanie. Som rád, že tu bola možnosť prvýkrát odbremeniť rodičov od nákupu angličtín, hoci zatiaľ v obmedzenom množstve,“ povedal Pavol Halák, riaditeľ ZŠ Fatranská v Nitre a zároveň člen výboru Združenia základných škôl Slovenska.
     Príspevok na zabezpečenie učebníc angličtiny sa delil podľa počtu žiakov jednotlivých ročníkov. Prioritne boli určené na učebnice pre 3., 4. a 5. ročník ZŠ, boli účelovo viazané, ale každá škola si mohla učebnicu vybrať sama. „Na žiaka to bolo okolo 10 eur, za čo sa dnes učebnica kúpiť dá. Tento spôsob sme pre nasledujúci školský rok vyskúšali prvýkrát a odozvy máme veľmi pozitívne. Verím, že sa nám podarí nájsť peniaze aj pre ďalšie ročníky,“ uviedol minister Juraj Draxler.