» Aktuality » Národné športové centrum oslávilo 10. výročie

Národné športové centrum oslávilo 10. výročie

10.11.2014
Národné športové centrum oslávilo 10. výročie
     Spolu 176 medailí na olympiádach, svetových a európskych šampionátoch vybojovali slovenskí športovci, ktorých podporuje Národné športové centrum (NŠC). Táto organizácia patriaca pod Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu (MŠVVaŠ) SR si v piatok 7. novembra 2014 v Bratislave slávnosťou pripomenula 10. výročie svojho vzniku. Rezort školstva na podujatí zastupoval štátny tajomník Juraj Draxler.
     „Vrcholový šport je najvyšším stupňom, na ktorý sa športovec môže počas svojej kariéry vypracovať. Šport prestáva byť zábavou či hrou, ale stáva sa každodennou tvrdou a náročnou prácou,“ uviedol svojho času dlhoročný športový funkcionár, už zosnulý Anton Ihring.    
     Súčasťou osláv bolo aj 40. výročie zriadenia Strediska vrcholového športu Ministerstva školstva SR (SVŠ MŠ SSR, 1974 - 1991), ktoré bolo predchodcom niekdajšieho Centra akademického športu (CAŠ, 1991 – 2003). Práve zlúčením CAŠ a Národného športového inštitútu vzniklo v roku 2004 súčasné NŠC.
     V rámci slávnostného večera sa konalo taktiež oceňovanie úspešných športovcov, trénerov a funkcionárov za uplynulých 40 rokov. Z rúk štátneho tajomníka MŠVVaŠ SR Juraja Draxlera si symbolické ocenenie prevzali aj také športové osobnosti, ako boli a sú Mária Mračnová, Eva Šuranová, Igor Prieložný, Erik Vlček či Jozef Repčík.

Foto: NŠC