» Aktuality » Na pôde UK v Bratislave otvorili ďalší ročník detskej univerzity

Na pôde UK v Bratislave otvorili ďalší ročník detskej univerzity

06.07.2017
Na pôde UK v Bratislave otvorili ďalší ročník detskej univerzity
     V poradí už 15. ročník Detskej Univerzity Komenského (DUK) dnes slávnostne otvorili v aule univerzity na Šafárikovou námestí v Bratislave. Na podujatí sa okrem mladých študentov zúčastnil aj minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Peter Plavčan, riaditeľ Divadla Aréna a "otec" DUK Juraj Kukura i rektor hostiteľskej univerzity Karol Mičieta.
     „Myslím, že všetci vám závidíme túto úžasnú možnosť prežiť zaujímavým a podnetným spôsobom letné prázdniny,“ prihovoril sa mladým študentom minister Peter Plavčan. Ako ďalej účastníkom pripomenul, počas nasledujúcich týždňov sa dozvedia množstvo zaujímavých informácií, ktoré potom budú môcť využiť škole i v živote.
     Štúdium na Detskej Univerzite Komenského bude prebiehať v mesiacoch júl a august v priestoroch Divadla Aréna a absolvuje ho viac ako 300 detí. Hlavný program predstavuje spolu 9 prednášok vysokoškolských pedagógov nielen zo Slovenska ale aj z univerzít v Prahe, Ostrave a Oxforde. Pre deti je okrem toho zabezpečený aj bohatý sprievodný program v podobe tvorivých dielní, exkurzií výletov či návštev kultúrnych podujatí.