» Aktuality » Mladí vodní slalomári získali na svetovom šampionáte trikrát zlato

Mladí vodní slalomári získali na svetovom šampionáte trikrát zlato

27.04.2015
Mladí vodní slalomári získali na svetovom šampionáte trikrát zlato
     Majstrovstvá sveta juniorov a do 23 rokov vo vodnom slalome sa slovenským reprezentantom vydarili. Hneď traja športovci - Marko Mirgorodský,  Jakub Grigar a Michaela Haššová nenašli v brazílskom Foz do Iguacu medzi rovesníkmi konkurenciu a získali titul majstra sveta.
     S celkovou bilanciou 3 zlaté, 1 strieborná a 1 bronzová medaila sa Slovensko stalo najúspešnejšou krajinou individuálnych súťaží na šampionáte. Všetci zlatí medailisti sa pripravujú v rámci Národného športového centra.
      Zatiaľ najväčší úspech svojej kariéry dosiahol v Brazílii 16-ročný singlkanoista Marko Mirgorodský. “Som veľmi šťastný, je to moje prvé individuálne zlato z veľkého podujatia. Budem sa poctivo pripravovať aj na majstrovstvá Európy. Keby sa mi podarila ďalšia, bolo by to super,” naznačil na internetovej stránke Slovenského zväzu kanoistiky na divokej vode svoje ďalšie ambície Mirgorodský.
     Už druhú zlatú medailu z juniorských majstrovstiev sveta a štvrtú celkovo získal pre Slovensko 18-ročný kajakár Jakub Grigar. Zopakoval si tak úspech z Liptovského Mikuláša v roku 2013.
     O tretie slovenské zlato sa zaslúžila tiež iba 16-ročná kajakárka Michaela Haššová, pre ktorú to rovnako predstavuje dosiaľ najväčší úspech doterajšej reprezentačnej kariéry.
     Zvyšné medailové úspechy Slovenska pridali v kategórii do 23 rokov deblkanoisti Matúš Gewissler a Juraj Skákala (striebro) a kajakár Andrej Málek (bronz).

Foto: SZDKV (zľava Jakub Grigar a Marko Mirgorodský)