» Aktuality » Ministerstvo školstva zrovnoprávnilo odmeny pre olympionikov a paralympionikov

Ministerstvo školstva zrovnoprávnilo odmeny pre olympionikov a paralympionikov

12.07.2012

   Minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Dušan Čaplovič a predstavitelia Slovenského paralympijského výboru (SPV) usporiadali dnes 12. júla 2012 tlačovú konferenciu k blížiacim sa XIV. Paralympijským hrám v Londýne.
     Minister školstva na nej informoval o zmene v odmeňovaní slovenských paralympionikov za umiestnenie. „Prvýkrát ideme zrovnoprávniť odmeňovanie účastníkov olympijských a paralympijských hier. Naši paralympionici budú odmenení od prvého po šieste miesto, rovnako ako úspešní olympionici", konštatoval minister Čaplovič a súčasne zaželal našej výprave do Londýna veľa úspechov.
     Hry sa uskutočnia od 29. augusta do 9. septembra 2012 v Londýne. Slovenský paralympijský výbor má do dnešného dňa potvrdených 32 miesteniek pre našich reprezentantov. Tí budú na hrách súťažiť v 9 športoch:  atletika (3), boccia (5), cyklistika (5), lukostreľba (4), plávanie (2), stolný tenis (8), športová streľba (3), tenis na vozíku (1) a tlak na lavičke (1). Definitívne zloženie výpravy schváli Valné zhromaždenie SPV dňa 14. júla 2012.

Fotogaléria
Videozáznam