» Aktuality » Minister školstva Peter Plavčan navštívil Múzeum holokaustu v Seredi

Minister školstva Peter Plavčan navštívil Múzeum holokaustu v Seredi

12.05.2017
Minister školstva Peter Plavčan navštívil Múzeum holokaustu v Seredi
     Bývalý koncentračný tábor v Seredi, v súčasnosti Múzeum holokaustu, navštívil dnes minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Peter Plavčan v súvislosti so snahou upozorniť na aktuálny nárast extrémizmu v spoločnosti a s cieľom poukázať na riziká, ktoré z toho vyplývajú.
    „Je potrebné, aby sa deti a mládež oboznamovali s touto témou, aby videli, aké nepriaznivé dôsledky má extrémizmus a prejavy extrémizmu ako také. V tomto múzeu, ktoré je v priestoroch bývalého koncentračného tábora, sú tak isto vytvorené podmienky aj na to, aby deti a mládež mohli získavať nové informácie, ktoré zatiaľ ešte nemajú,"zdôraznil minister.
      Podľa neho sa extrémizmus spočiatku tvári ako vlastenectvo, dôsledky sú však úplne iné. V tomto múzeusi návštevníci môžu pozrieť dôkazy, kam až extrémizmus dokáže zájsť – k potláčaniu osobnej slobody, ponižovaniu ľudskej dôstojnosti a napokon k vyvražďovaniu,“ dodal.
     Expozície si minister prezrel v sprievode vedúceho múzea Martina Korčoka, ktorý ho okrem toho bližšie informoval o ďalších aktivitách realizovaných pre širokú verejnosť, vrátane škôl. Peter Plavčan ocenil, že múzeum ponúka možnosti odborných výkladov i vzdelávania pre školy, a to nielen v slovenskom, ale aj v maďarskom a anglickom jazyku.