» Aktuality » Minister školstva Dušan Čaplovič prijal nemeckého priemyselníka Dr. Arenda Oetkera

Minister školstva Dušan Čaplovič prijal nemeckého priemyselníka Dr. Arenda Oetkera

11.03.2014
Minister školstva Dušan Čaplovič prijal nemeckého priemyselníka Dr. Arenda Oetkera
     Podpora duálneho systému odborného vzdelávania, ako aj rozvoj vysokého školstva boli témami rokovania ministra školstva, vedy, výskumu a športu SR Dušana Čaploviča s delegáciou z Nemecka vedenou priemyselníkom a filantropom Dr. Arendom Oetkerom.
     Dr. Arend Oetker predstavil slovenskej strane zámer založiť na strednom Slovensku vysokú školu so zameraním na aplikované vedy v oblasti techniky a obchodu s výraznou orientáciou na prax. „Slovensko má priateľské vzťahy s Nemeckom, pôsobí tu mnoho firiem z Nemecka a je členskou krajinou eurozóny,“ zdôvodnil voľbu A. Oetker.
     Minister školstva Dušan Čaplovič ponuku na spoluprácu privítal aj s ohľadom na dlhoročné skúsenosti spoločnosti COGNOS AG v oblasti vzdelávania, ktorej zástupcovia boli súčasťou delegácie na rokovaní. „Vždy budem podporovať školy, ktoré sú zamerané na technologické a prírodovedné odbory, pretože ich potrebuje nielen Slovensko, ale aj celá Európa,“ konštatoval minister Dušan Čaplovič, ktorý súčasne ocenil zámer nemeckej strany pôsobiť v akademickej sfére v regióne stredného Slovenska.

Videozáznam z brífingu po rokovaní