» Aktuality » Minister Plavčan odpovedal na otázky študentov Detskej univerzity Komenského

Minister Plavčan odpovedal na otázky študentov Detskej univerzity Komenského

30.08.2016
Minister Plavčan odpovedal na otázky študentov Detskej univerzity Komenského
     Do poslaneckých lavíc dnes zasadli malí študenti Detskej univerzity Komenského a v úlohe poslancov kládli zvedavé otázky. 
     Ministra školstva, vedy, výskumu a športu SR Petra  Plavčana sa deti pýtali na platy učiteľov, učebnice, ale aj na to, ako chce motivovať vysokoškolákov neodchádzať za prácou do zahraničia, ale zostať doma. "Migrácia za vyššími platmi existuje. Ale mali by sme vytvoriť také podmienky, aby zostali doma a pracovali tu," reagoval minister školstva.
      Deti tiež zaujímalo, prečo musíme mať ypsilon. "Nemusíme, ale je to naše kultúrne dedičstvo," odpovedal Peter Plavčan. Pýtali sa ho aj na to, prečo základné vzdelanie nie je zadarmo. Podľa ministra školstva vzdelanie je zadarmo, ale uznal, že deti si musia kupovať viaceré pomôcky. "Ale väčšina výdavkov je financovaná štátom," doplnil minister.
     Okrem toho zazneli  aj požiadavky niektorých detí na zrušenie školy, no bral to s nadhľadom: „Predpokladám, že deti majú radi školu a bol to skôr vtip". Aj na takéto otázky sa snažil odpovedať minister školstva. 
    Peter Plavčan neplánuje deťom ani skracovať týždeň z piatich na štyri dni, ako žiadali v jednom zo svojich návrhov.