» Aktuality » Minister Peter Plavčan sa so žiakmi ZŠ Pavla Marcelyho v Bratislave rozprával o rôznych témach

Minister Peter Plavčan sa so žiakmi ZŠ Pavla Marcelyho v Bratislave rozprával o rôznych témach

01.06.2017
Minister Peter Plavčan sa so žiakmi ZŠ Pavla Marcelyho v Bratislave rozprával o rôznych témach
     Je ťažké byť ministrom? Aké to bolo, keď ste chodili do školy? Čo najradšej čítate? To všetko zaujímalo žiakov Základnej školy Pavla Marcelyho na Drieňovej ulici v Bratislave počas návštevy ministra školstva, vedy, výskumu a športu SR Petra Plavčana. Ten medzi nich zavítal, aby podporil ich aktivity v rámci vyhláseného Roka čitateľskej gramotnosti.
     Po úvodnom kultúrnom programe a prezentácii činnosti školy v podaní jej žiakov hovoril minister o svojom vzťahu k čítaniu a odpovedal v neformálnej diskusii na otázky detí.  
      Následne sa presunul do triedy tretiakov, ktorým prečítal ukážku z knihy Danka a Janka spisovateľky Márie Ďuríčkovej. Rozprával sa s nimi tiež o tom, aké knihy v poslednom období prečítali a tiežo tom, ako čítanie rozvíja predstavivosť a pomáha aj pri osvojovaní si pravidiel pravopisu. Vyzdvihol zároveň významnú úlohu pedagógov pri formovaní vzťahu žiakov ku knihám.
     „Bol som milo prekvapený, keď som sa dozvedel, aké rôzne tituly žiaci radi čítajú. To, že radi čítajú, je nepochybne najmä zásluha ich pani učiteľky, za čo jej patrí moja vďaka,“ uviedol minister Peter Plavčan.
     Pri návšteve školy nevynechal Peter Plavčan ani triedu druháčky Beátky, ktorá ešte vo februári navštívila aj s rodičmi na ministrovo pozvanie ministerstvo školstva, priniesla ukázať svoje polročné vysvedčenie a pozrela si priestory kancelárie ministra. Jej spolužiakov a pani učiteľku zároveň pozval na ďalšiu návštevu ministerstva školstva aj s koncoročnými vysvedčeniami.