» Aktuality » Minister Pellegrini vyzval školy, aby sa zapojili do Európskeho týždňa programovania

Minister Pellegrini vyzval školy, aby sa zapojili do Európskeho týždňa programovania

25.09.2014
Minister Pellegrini vyzval školy, aby sa zapojili do Európskeho týždňa programovania
     S cieľom podporiť rozvoj programátorských zručností a smerovanie kariéry mladých ľudí do oblasti informačných technológií sa bude v dňoch 11. až 17. októbra 2014 konať aj na Slovensku Európsky týždeň programovania. Minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Peter Pellegrini sa v tejto súvislosti obrátil listom na školy s výzvou, aby sa zapojili do tejto iniciatívy.
     „Rád by som Vás rád pozval, aby ste sa zapojili do Európskeho týždňa programovania, ktorého hlavným cieľom je zviditeľniť programovanie, priblížiť ho laickej verejnosti a umožniť jej naučiť sa v tejto oblasti niečo nové. Výsledkom bude zvýšenie povedomia používateľov počítačov, mobilných zariadení a ďalšej informačno-komunikačnej techniky o tom, že dokážu viac ako len zdieľať webové odkazy a označovať, že sa im páčia. Vďaka programovaniu môžu preniesť do praxe svoje nápady, navrhnúť a zrealizovať veci, ktoré potešia ich samotných či ich priateľov,“ píše v liste riaditeľkám a riaditeľom škôl minister P. Pellegrini.
       Na Slovensku podujatie zastrešuje národná ambasádorka Mária Prekopová, u ktorej sa školy môžu ohlásiť v prípade, ak majú záujem zúčastniť sa. Viac informácií je dostupných aj na stránke iniciatívy http://codeweek.eu/.