» Aktuality » Minister Juraj Draxler odovzdal vysvedčenia tretiakom v bratislavskej Dúbravke

Minister Juraj Draxler odovzdal vysvedčenia tretiakom v bratislavskej Dúbravke

30.06.2015
Minister Juraj Draxler odovzdal vysvedčenia tretiakom v bratislavskej Dúbravke
     Minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Juraj Draxler dnes odovzdával vysvedčenia na Základnej škole Pri kríži v mestskej časti Bratislava - Dúbravka.
     Z rúk šéfa rezortu školstva si svoje koncoročné vysvedčenia prebrali žiaci 3. A triedy. Juraj Draxler školákom poprial veľa krásnych zážitkov počas letných prázdnin a učiteľom zas poďakoval, že v sebe nájdu silu byť príkladom pre svojich žiakov.
      "Cítim silnú potrebu poďakovať sa vám a vyjadriť hlbokú poklonu za to, že učíte. Že učíte našich žiakov nielen historické fakty alebo čo je to podmet a prísudok, čo je to súčin a súčet, ale že ich učíte byť ľuďmi. Že v sebe nájdete silu byť príkladom," uviedol v príhovore, ktorý žiaci a pedagógovia počúvali prostredníctvom školského rozhlasu. Minister si v rámci návštevy prezrel priestory školy a zároveň absolvoval stretnutie s učiteľmi.
     Draxler pripomenul, že aj v budúcom školskom roku čakajú na rezort školstva výzvy. "Predovšetkým bude dôležité, aby sme vytvorili dlhodobú koncepciu rozvoja slovenského školstva. Budeme pokračovať v tom, čo sme začali na jar, to znamená intenzívny dialóg so všetkými organizáciami, so zástupcami školského prostredia, aby sme vytvorili novú správu o stave školstva, v ktorej pomenujeme konkrétne kroky, ktoré treba podniknúť pre to, aby sa naše školstvo posunulo na kvalitatívne inú úroveň," uviedol na brífingu minister.
      Juraj Draxler sa dotkol aj témy zvyšovania platov pre učiteľov s tým, že bude iniciovať ďalšie kolo rozhovorov o úprave tarifných platov pedagógov. "Napríklad tak, aby nedochádzalo k tomu, že na tých spodných priečkach tabuľky sa nachádzajú pod úrovňou minimálnej mzdy," dodal.

Zdroj: TASR