» Mediálny servis » Archív » Oznamy a správy - archív » Oznamy a správy 2008 » Minister Ján Mikolaj vystúpil na medzinárodnej konferencii ICETA 2008

Minister Ján Mikolaj vystúpil na medzinárodnej konferencii ICETA 2008

16.09.2008

     Podpredseda vlády a minister školstva Ján Mikolaj sa 12. septembra zúčastnil na 6. ročníku medzinárodnej konferencie ICETA 2008 v Starej Lesnej, ktorý bol venovaný novým e-learningovým technológiám a ich aplikáciám.
    
Účastníkov odborného podujatia Ján Mikolaj informoval o využívaní financií z operačných programov Európskej únie a o riešení projektov v rámci OP Vzdelávanie a OP Výskum a vývoj. Vo svojom vystúpení prezentoval tiež prehľad národných projektov a dopytovo orientovaných výziev, ktoré sú plánované na rok 2008.
     Počas konferencie sa Ján Mikolaj stretol aj s prof. Harveyom Newmanom z Kalifornského technologického inštitútu v Pasadene v USA, ktorý je špičkovým expertom v oblasti fyziky. Známy je aj svojimi aktivitami v oblasti experimentov s vývojom extrémne výkonných komunikačných infraštruktúr a komunikačných služieb a riešení novej generácie. Prof. Newman sa podieľa tiež na projekte najväčšieho hadrónového urýchľovača na svete, ktorý bol uvedený do prevádzky 10. septembra 2008 v Ženeve.
Fotogaléria

Bratislava 16. septembra 2008