» Aktuality » Minister Dušan Čaplovič si pripomenul osobnosť Milana Hodžu

Minister Dušan Čaplovič si pripomenul osobnosť Milana Hodžu

26.06.2014
Minister Dušan Čaplovič si pripomenul osobnosť Milana Hodžu
     Jubilejným 10. ročníkom sa začali Dni Milana Hodžu 2014 – vedecké, vzdelávacie a kultúrne podujatie, ktoré je venované tejto osobnosti slovenskej politiky, významnému štátnikovi a publicistovi. 
     Na aktivitách organizovaných v rámci Dní Milana Hodžu 2014 sa zúčastnil vo štvrtok 26. júna aj minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Dušan Čaplovič. Slávnostným príhovorom o 9.00 hod. otvoril hlavné podujatie - vedeckú konferenciu Milan Hodža v medzinárodných vzťahoch na pôde Slovenskej národnej knižnici v Martine.
      V rámci otvorenie konferencie odovzdal minister Dušan Čaplovič riaditeľovi Ústavu politických vied SAV Miroslavovi Pekníkovi Veľkú medailu Samuela Mikovíniho za mimoriadny prínos v oblasti vedy a techniky. Zástupcovia obce Sučany a mesta Martin zároveň ocenili ministra Dušana Čaploviča Medailou Milana Hodžu.
     Pracovný program ministra pokračoval návštevou Bilingválneho gymnázia v Sučanoch, kde sa zúčastnil na slávnostnom odovzdávaní cien za literárnu súťaž Hodžova esej.
 
     Dni Milana Hodžu 2014 sa tradične konajú na pôde Slovenskej národnej knižnice v Martine v spolupráci so Slovenskou akadémiou vied, Úradom vlády SR, Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu SR a ďalšími subjektmi. V rámci podujatia sa organizuje široké spektrum aktivít pre rôzne vekové kategórie. Ich súčasťou je napr. aj pietny akt kladenia vencov na Slovenskom národnom cintoríne v Martine, kde je tento politik pochovaný, či Slávnostná služba Božia v Evanjelickom kostole v Sučanoch, ktorou budú Dni Milana Hodžu 2014 ukončené. Podujatie sa koná v dňoch 24. - 29. júna 2014.