Minister Dušan Čaplovič s rektormi univerzít rokoval v Izraeli

07.10.2013
     Minister školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky Dušan Čaplovič v pondelok 7. októbra 2013 začal svoju trojdňovú pracovnú návštevu Izraela, v rámci ktorej sa v Jeruzaleme stretol s ministrom pre vedu a technológie Yaakovom Perrim a v Haife navštívil medzinárodný technologický inštitút Technion.
    
Na stretnutí s jeho najvyššími reprezentantmi predstavil spolu s rektorom Slovenskej technickej univerzity v Bratislave Robertom Redhammerom, rektorom Technickej univerzity v Košiciach Antonom Čižmárom, Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre Petrom Bielikom, ako aj rektorom Technickej univerzity vo Zvolene Rudolfom Kropilom výskum a vývoj na Slovensku. Súčasťou programu ministra bolo aj jeho stretnutie s primátorom mesta Haifa a návšteva Bahajského vzdelávacieho centra.
     Na Univerzite v Tel Avive Dušan Čaplovič hovoril s rektorom Aronom Shaiom o medzinárodnej akademickej spolupráci a jeho pracovné rokovania týkajúce sa výskumu a vývoja budú pokračovať v technologickej transferovej spoločnosti spadajúcej pod túto univerzitu.
     Na Hebrejskej univerzite v Jeruzaleme sa stretol s prezidentom univerzity, profesormi a zástupcami vybraných univerzitných inštitúcií. V rámci svojej návštevy Izraela si minister školstva uctil aj pamiatku obetí holokaustu položením spomienkového venca pri pamätníku Yad Vashem.
HORIZONT 2020 Múzeum školstva a predagogiky v Bratislave Múzeum špeciálneho školstva v Levoči Ministerstvo školstva na facebooku