Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej Republiky
Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej Republiky
Stromová 1, 813 30
Bratislava
Tel. +421 2/59374111
e-mail: info@minedu.sk
» Aktuality » Minister Dušan Čaplovič navštívil púchovskú Fakultu priemyselných technológií TUAD

Minister Dušan Čaplovič navštívil púchovskú Fakultu priemyselných technológií TUAD

23.10.2012
Minister Dušan Čaplovič navštívil púchovskú Fakultu priemyselných technológií TUAD

     Minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Dušan Čaplovič sa dnes 23. októbra 2012 v Púchove stretol s vedením a štrajkujúcimi študentmi Fakulty priemyselných technológií (FPT) patriacej pod Trenčiansku univerzitu Alexandra Dubčeka v Trenčíne (TUAD). Študenti tu vyhlásili okupačný štrajk po tom, čo sa objavili správy o chystanom sťahovaní FPT do Trenčína a rektor TUAD dal výpoveď dekanovi fakulty Jánovi Vavrovi.
     Minister Dušan Čaplovič sa bol priamo na mieste informovať o vzniknutej situácii, na ktorú už MŠVVaŠ SR zareagovalo vyslaním kontroly na rektorát TUAD. Tá sa začala práve dnes.
     „Prišiel som medzi vás, lebo som to sľúbil predstaviteľom fakulty a akademickej obce na piatkovom stretnutí na ministerstve. Som presvedčený, že univerzita, ktorá nesie hrdé meno Alexandra Dubčeka si nezaslúži situáciu, v ktorej sa momentálne nachádzate", vyhlásil minister na stretnutí so študentmi a pracovníkmi fakulty.
     Taktiež vyzdvihol formu, akou sa študenti rozhodli dať najavo svoj nesúhlas. „Oceňujem kultivovaný okupačný štrajk, v ktorom vyjadrujete svoje postoje a pritom štandardne prebieha výučba. Urobím všetko pre očistenie mena dekana a fakulty, ktorú považujem za najlepšiu zo všetkých na trenčianskej univerzite".

Fotogaléria
Videozáznam