» Aktuality » Konferencia Olympijské hry Rio 2016 s pozitívnym ohlasom

Konferencia Olympijské hry Rio 2016 s pozitívnym ohlasom

14.10.2016
Konferencia Olympijské hry Rio 2016 s pozitívnym ohlasom
     Dňa 13. októbra 2016 sa v aule Fakulty telesnej výchovy a športu Univerzity Komenského v Bratislave konala konferencia venovaná najmä trénerom s názvom Olympijské hry Rio 2016. Podujatie zorganizovalo Národné športové centrum (NŠC) v spolupráci s hostiteľskou organizáciou FTVŠ UK a moderoval ho doc. Marián Vanderka, PhD., dekan FTVŠ UK Bratislava.
     Konferenciu otvoril Mgr. Martin Pavlík, poverený riadením NŠC, ktorý po privítaní účastníkov zdôraznil: „Čo sa týka prepojenia olympiády a nášho centra, som veľmi rád, že aj NŠC malo na Hrách XXXI. Olympiády dôstojné zastúpenie. Slovenský olympijský výbor nominoval 9 športovcov a troch trénerov NŠC. Veď, tak ako je snom každého športovca zúčastniť sa na olympijských hrách, je to rovnako snom a vrcholom kariéry ich trénerov“.
     Agenda moderovanej diskusie uviedla účastníkov do systému prípravy elitných športovcov na olympijské hry v rozsahu celého štvorročného cyklu. Odpovede na otázky trénerov z pléna pomôžu implementovať reálne skúsenosti tých úspešných do ich vlastného tréningového procesu.
     O tom, ako bolo Rio úspešné, zhodnotili prezident Slovenského olympijského výboru pán František Chmelár a vedúci výpravy SR pán Peter Korčok. Zástupca paralympionikov, generálny sekretár Slovenského paralympijského výboru Samuel Roško, predstavil Rio ako veľmi úspešné, keďže na Slovensko priniesli 11 vzácnych kovov (5+3+3).
     K téme antidopingu v súvislosti s OH Rio sa vyjadrila Žaneta Csáderová, riaditeľka Antidopingovej agentúry SR. Konferenciu prišla podporiť aj riaditeľka odboru športu Sekcie štátnej starostlivosti o šport a mládež MŠVVaŠ SR Božena Gerhátová.
     Do odbornej debaty konferencie prijali pozvanie úspešní tréneri a ich zverenci, ako Matej Spišiak, tréner Mateja Tótha či Juraj Minčík, tréner olympijských víťazov bratrancov Škantárovcov a strieborného Mateja Beňuša. Osobnou účasťou so zlatou medailou podujatie ozdobili Ladislav a Peter Škantárovci.
     Národné športové centrum bude v organizovaní konferencií pre športovú obec organizovať aj v budúcnosti. Najbližšie by radi zamerali tému na športovú výživu a dietológiu.