» Aktuality » Konferencia ministrov školstva Číny a krajín EÚ, Peking

Konferencia ministrov školstva Číny a krajín EÚ, Peking

13.10.2016
Konferencia ministrov školstva Číny a krajín EÚ, Peking

     V Pekingu sa 11. októbra 2016 uskutočnila 1. konferencia ministrov školstva Európskej únie a Číny, ako aj 4. dialóg vzdelávacích politík iniciatívy Čína a 16 krajín strednej a východnej Európy. Obe podujatia otvoril minister školstva ČĽR Chen Baosheng.
      Delegáciu Slovenskej republiky viedol generálny riaditeľ sekcie medzinárodnej spolupráce a európskych záležitostí Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR Marek Moška. Vo svojom príspevku informoval účastníkov konferencie najmä o systéme duálneho vzdelávania, programoch na podporu podnikania a inovácií v slovenských regiónoch. Zároveň vyzdvihol spoluprácu Slovenska s Čínou v oblasti výučby jazykov - slovenčiny na Pekinskej univerzite zahraničných štúdií a čínštiny na Konfuciových inštitútoch na Slovensku.
     Na konferencii sa zúčastnili aj podpredsedníčka vlády ČĽR Liu Yandong a eurokomisár pre vzdelávanie, kultúru, mládež a šport Tibor Navracics. Účastníci vo svojich príhovoroch zdôraznili dôležitosť podpory podnikania, inovácií a zamestnanosti mladých ľudí, akademickej mobility, vzájomného uznávania kreditov, výučby jazykov či spolupráce v oblasti športu.