» Aktuality » Katolícka univerzita už odporúčania z auditu plní

Katolícka univerzita už odporúčania z auditu plní

27.10.2015
Katolícka univerzita už odporúčania z auditu plní
     Minister Juraj Draxler včera navštívil Katolícku univerzitu v Ružomberku, aby sa presvedčil, ako vedenie univerzity uvádza do praxe odporúčania, ktoré vzišli z auditu. Šéf rezortu školstva a rektor Jozef Jarab spolu prešli aj časový harmonogram jednotlivých krokov. „Pán rektor mi ukázal ako jednotlivé opatrenia postupne prijímajú. V tejto chvíli sa dá povedať, že som spokojný, na druhej strane, vedenie univerzity má pred sebou ešte veľa práce,“ povedal po návšteve Draxler.
     Jedným z najdôležitejších opatrení, ktorých je však celý rad, je inventarizácia majetku. Audit ukázal nesúlad medzi evidenciou nehnuteľností, ako ju vedie samotná univerzita a tým, čo je zapísané v katastri. Novinkou na univerzite je aj to, aby o odmenách nemohli rozhodovať napríklad tajomníci fakúlt ako v minulosti, ale len nadriadení pracovníci. Univerzita má už v tejto veci pripravenú smernicu, ktorú uviedla do praxe.
     „V priebehu niekoľkých týždňov bude ďalšie stretnutie – aj so širším vedením, kde sa budem informovať, ako prebieha reštrukturalizácia univerzity. Pána rektora budem v tejto neľahkej úlohe podporovať,“ uzavrel minister.