» Mediálny servis » Archív » Oznamy a správy - archív » Oznamy a správy 2008 » Ján Mikolaj informoval o podpore vysokého školstva zo štrukturálnych fondov EÚ

Ján Mikolaj informoval o podpore vysokého školstva zo štrukturálnych fondov EÚ

18.08.2008

     Desať verejných vysokých škôl a jedna štátna univerzita získajú na budovanie infraštruktúry a modernizáciu spolu viac ako 1,5 miliardy korún zo štrukturálnych fondov EÚ v rámci výzvy operačného programu Výskum a vývoj. Informoval o tom dnes na tlačovej konferencii podpredseda vlády a minister školstva SR Ján Mikolaj.
     Súčasne predstavil aj aktuálnu výzvu na podporu infraštruktúry vysokých škôl za účelom zlepšenia podmienok vzdelávacieho procesu, ktorú MŠ SR vyhlásilo včera 18. augusta 2008. V rámci nej sa kladie najväčší dôraz na budovanie a modernizáciu informačno-komunikačných technológií. Školy z celého Slovenska, s výnimkou Bratislavského kraja, môžu predkladať svoje projekty do 18. novembra 2008. Na túto výzvu je vyčlenených 2,5 miliardy korún.
     Okrem toho Ján Mikolaj informoval o ďalších štyroch plánovaných výzvach na podporu vysokého školstva a vedy, ako aj centier excelentnosti, ktoré budú vyhlásené ešte v priebehu tohto roku. Vysoké školy a vedecké pracoviská v rámci nich budú môcť čerpať viac ako 3,5 miliardy Sk.
Fotogaléria

Bratislava 19. august 2008