» Aktuality » IUVENTA sa stala DOBROpodnikom. Odmení tých, ktorí to nečakajú.

IUVENTA sa stala DOBROpodnikom. Odmení tých, ktorí to nečakajú.

11.02.2015
IUVENTA sa stala DOBROpodnikom. Odmení tých, ktorí to nečakajú.
      Dobrovoľníci za svoju prácu nič nedostávajú, hoci by si to v mnohých prípadoch zaslúžili. Bratislavské dobrovoľnícke centrum vymyslelo DOBROkartu. Jej držiteľ čerpá zľavy v podnikoch, ktoré sa do projektu zapojili. DOBROpodnikom sa stala aj IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže.
      Bratislavské dobrovoľnícke centrum zastrešuje organizácie, ktoré potrebujú pomoc a posiela im dobrovoľníkov. Všetkých, ktorí chcú pomáhať nezištne, motivuje a odmení. „Každý, kto sa zapojí do dobrovoľníctva a dobrovoľníctvu sa venuje minimálne 40 hodín ročne, získa odmenu v podobe jedinečnej DOBROkarty. Tá umožňuje čerpať zľavy v rôznych DOBROpodnikoch v rámci Bratislavy,“ hovorí Alžbeta Mračková, výkonná riaditeľka Bratislavského dobrovoľníckeho centra.
      Do projektu sa zatiaľ zapojilo 14 podnikov a inštitúcií, ktoré pre dobrovoľníkov pripravili zľavy vo výške od 5 až do 62,5 percenta. Iuventa ponúka výhody pre plavcov. „Majitelia DOBROkarty môžu využiť 50-percentnú zľavu zo základného vstupného na plaváreň počas hodín pre verejnosť,“ hovorí Veronika Rosputinská, PR manažérka organizácie IUVENTA.
      A kto sa môže do projektu zapojiť? „Dobrodruhom sa môže stať každý. Dobrovoľník aj DOBROpodnik - jednotlivec aj organizácia. V dobrovoľníckom centre neustále hľadáme ľudí s chuťou pomáhať. Stačí sa zaregistrovať na webovej stránke www.dobrovolnictvoba.sk, napísať email, zavolať alebo prísť osobne do našej kancelárie na Námestí SNP,“ dopĺňa Gabriela Podmaková, PR a projektová manažérka Bratislavského dobrovoľníckeho centra.