» Aktuality » IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže bola súčasťou 22. ročníka veľtrhu štúdia a kariéry AKADÉMIA & VAPAC®

IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže bola súčasťou 22. ročníka veľtrhu štúdia a kariéry AKADÉMIA & VAPAC®

15.10.2018
IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže bola súčasťou 22. ročníka veľtrhu štúdia a kariéry AKADÉMIA & VAPAC®
 
     V bratislavskom Národnom tenisovom centre sa  konal už 22. ročník veľtrhu štúdia a kariéry AKADÉMIA & VAPAC® určený študentom stredných škôl, budúcim maturantom, ale aj mladým ľuďom, ktorí vo svojom živote hľadajú správny smer.
     Záštitu nad veľtrhom udelil Maroš Šefčovič, podpredseda Európskej komisie, Martina Lubyová, ministerka školstva, vedy, výskumu a športu SR a Marek Šmid, prezident Slovenskej rektorskej konferencie. Veľtrh zložený z 322 vystavovateľov bol prezentáciou najmä slovenských a českých, ale aj zahraničných univerzít, vysokých škôl a vzdelávacích inštitúcií.
     IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže nechýbala na tomto veľtrhu štúdia a kariéry ani tento rok. Viac ako 7 tisíc návštevníkov veľtrhu malo možnosť dozvedieť sa všetko nielen o IUVENTE a jej odboroch, ale aj o činnosti Národnej agentúry Erasmus+ pre oblasť mládeže a športu a Eurodesku – Európskej informačnej siete.
     Jednou zo sprievodných akcií podujatia bol seminár, prostredníctvom ktorého bol návštevníkom predstavený nový program Európskej únie - Európsky zbor solidarity, ktorý ponúka mladým ľuďom príležitosť vykonávať dobrovoľnícku činnosť alebo aktivity vo svojej krajine či v zahraničí na projektoch, ktoré prispievajú k posilneniu súdržnosti, solidarity, demokracie, aktívnemu občianstvu a podpore inklúzie v Európe.