» Aktuality » Inovatívne vzdelávanie podporuje aj Nadácia pre deti Slovenska

Inovatívne vzdelávanie podporuje aj Nadácia pre deti Slovenska

21.06.2016
Inovatívne vzdelávanie podporuje aj Nadácia pre deti Slovenska
     O programe Vysoko efektívne vzdelávanie a skúsenostiach s jeho realizáciou v školskej praxi sa dnes diskutovalo v priestoroch Národnej rady SR v Bratislave. Za účasti ministra školstva, vedy, výskumu a športu SR Petra Plavčana a ďalších pozvaných hostí, vrátane poslancov NR SR, sa tu konal odborný seminár s názvom Učíme s radosťou – osvedčené inovácie vo vzdelávaní na Slovensku. Podujatie zorganizovala Nadácia pre deti Slovenska v spolupráci s Výborom NR SR pre vzdelávanie, vedu, mládež nds5a šport.
     „So záujmom som si vypočul skúsenosti učiteľov a riaditeľov s týmto programom inovatívneho vzdelávania. Som rád, že tu bolo toľko zanietených ľudí, ktorým záleží na kvalitnejšom vzdelávaní našich detí a som otvorený ďalšej spolupráci,“ konštatoval minister Plavčan.
     Prítomných o programe Vysoko efektívne vzdelávanie informovali odborníci z Asociácie Susan Kovalikovej, ktorá je jeho odborným garantom, ako aj učiteiia zo škôl, kde sa uplatňuje vo vyučovaní.
     Školením o využívaním foriem a metód tohto programu prešli jeden či viac pedagógov z približne 1 800 škôl po celom Slovensku.