» Aktuality » Inovácia hodín telesnej výchovy v školách je dôležitá a potrebná, tvrdí OZ Slovenský Orol

Inovácia hodín telesnej výchovy v školách je dôležitá a potrebná, tvrdí OZ Slovenský Orol

25.04.2016
Inovácia hodín telesnej výchovy v školách je dôležitá a potrebná, tvrdí OZ Slovenský Orol
     Telesná výchova na školách a potreba pravidelného pohybu u žiakov boli témou dnešného stretnutia ministra školstva Petra Plavčana a predseda kresťanskej a telovýchovnej organizácie  Slovenský Orol Jozefa Gálika.
     Združenie sa venuje tejto problematike už viac ako 25 rokov a podľa jeho predsedu odchovalo nejedného majstra sveta. Spomenul napríklad majsterku sveta v streľbe Veroniku Vadovičovú a Pavla Ferenca, majstra sveta v kulturistike.
SO12     „Našou úlohou napriek tomu nie je vychovávať majstrov sveta, ale predovšetkým podporovať zdatnosť, psychickú, fyzickú, duchovnú a duševnú prípravu našich detí. A to sa týka aj detí, ktorí majú zakázané cvičiť. Takým deťom vieme pomôcť v rámci osobitnej telesnej výchovy,“ zdôraznil predseda OZ Jozef Gálik.  
     Propagácia športovania a zdravého životného štýlu žiakov nie je cudzia ani pre ministra školstva.
     „Šport podporuje zmysel pre fair-play. V dnešnej uponáhľanej dobe trošku podceňujeme význam zdravého životného štýlu. Osobne sa športu venujem aktívne a pravidelne. Určite, by som bol rád, keby si v ňom našli záľubu aj naši žiaci, ktorí sú čoraz viac zahltení počítačmi, povedal Peter Plavčan. Štát by mal podľa neho napomáhať rozvoju športového ducha a stimulovať zmysluplné voľnočasové aktivity u detí a mládeže.