» Aktuality » Gymnazistka zo Šale získala na Medzinárodnej biologickej olympiáde bronzovú medailu

Gymnazistka zo Šale získala na Medzinárodnej biologickej olympiáde bronzovú medailu

23.08.2016
Gymnazistka zo Šale získala na Medzinárodnej biologickej olympiáde bronzovú medailu
     Výrazný úspech v podobe zisku bronzovej medaily sa podaril Liliane Tuškovej, žiačke Gymnázia J. Fándlyho v Šali. Dosiahla ho ako členka slovenskej výpravy na 27. ročníku Medzinárodnej biologickej olympiády, ktorá sa konala minulý mesiac vo vietnamskom Hanoji.
     Súťaže sa zúčastnilo spolu 253 žiakov zo 68 krajín. Zo štyroch slovenských účastníkov získal ešte Oliver Pitoňák zo Spojenej školy Dominika Tatarku v Poprade diplom Certificate of Merit.
     „Bola to mimoriadna olympiáda z viacerých dôvodov. Okrem toho, že mala štandardne vysokú úroveň, odbornú aj spoločenskú, vietnamskí organizátori zvládli všetky úlohy nad očakávanie. Študenti boli dobre pripravení, aj keď opäť mierne prevládali študenti z východoázijských krajín. Naši študenti obstáli v silnej konkurencii, hoci sa im stále nedarí dosiahnuť strieborné či zlaté medaily,“ hodnotí Pavol Eliáš, národný koordinátor pre IBO 2016.
     Začiatky Medzinárodnej biologickej olympiády siahajú do roku 1989, kedy bola táto súťaž oficiálne založená. Prvý ročník sa konal o rok na to v českom Olomouci. Zúčastňujú sa jej vždy štyria súťažiaci, ktorí sú víťazmi celoštátneho kola vo svojej krajine. Nasledujúci 28. ročník Medzinárodnej biologickej olympiády sa bude konať v dňoch 20. – 30. júla 2017 v anglickom meste Coventry.
     Viac informácií o olympiáde nájdete na http://www.ibo2016.org/Media/Photo/gallery.