Európsky týždeň športu rozhýbal Slovákov

02.10.2018

      Napriek nepriaznivým výsledkom prieskumu Eurobarometer Slováci dokázali, že čo sa pohybu týka, nie sú až takí neaktívni. Uplynulý týždeň sa totiž viac ako 120-tisíc ľudí aktívne zapojilo do podujatí, ktoré sa na Slovensku organizovali v rámci Európskeho týždňa športu. Projekt napísal už svoje štvrté pokračovanie a teší sa rastúcemu záujmu Slovákov.
      „Štvrtý ročník Európskeho týždňa športu na Slovensku hodnotíme veľmi pozitívne. Sme radi, že tak ako týždeň športu, aj logo #BeActive sa čoraz viac dostáva do povedomia verejnosti a organizátorov športových podujatí, ktorí ich následne registrujú na stránke www.tyzdensportu.sk. Na výber mali nadšenci športu množstvo podujatí rôzneho druhu po celom Slovensku. Verím, že športovci i ľudia so záujmom o pohyb si prišli na svoje a možno objavili i nové druhy pohybových aktivít, ktorým sa budú naďalej venovať“, povedala Jana Škripková, projektová manažérka Národného športového centra, ktoré je koordinátorom projektu pre Slovensko.
     Týždeň športu je iniciatívou Európskej komisie na podporu športu a fyzickej aktivity na starom kontinente. Pod hlavičkou #BeActive, teda byť aktívny, sa ho pravidelne zúčastňujú milióny obyvateľov Európy. Na Slovensku tento rok organizátori pod hlavičkou #BeActive zaregistrovali 659 športových podujatí, čo je o vyše 60 športových podujatí viac, ako tomu bolo v roku 2017.
      Vyvrcholením Európskeho týždňa športu bolo podujatie #BeActive Night, ktoré sa súbežne konalo v 38 krajinách Európy. Na mladších i starších návštevníkov areálu FitCamp v bratislavskom Ružinove čakalo v sobotu večer množstvo pohybových aktivít, ako napríklad Yoga, Cross Fit, Kids Camp, Nordic walking či Hockey Challenge s Mirom Lažom a Ľubom Višňovským. Spolu s tanečníkom a choreografom Lacim Strikeom sa navyše Slovákom podarilo vytvoriť ustanovujúci rekord v tancovaní Floss dance.
     Organizátori podujatí na Slovensku mali možnosť registrovať svoje podujatia a stať sa oficiálnou súčasťou celoeurópskej kampane. Jej hlavnou myšlienkou je motivovať ľudí k pohybu a aktivite. Samotný Európsky týždeň športu sa uskutočnil v dňoch od 23. do 30. septembra 2018. V rámci kampane sú ale evidované všetky pohybové aktivity organizované v termíne do 15. októbra 2018.

HORIZONT 2020 Múzeum školstva a predagogiky v Bratislave Múzeum špeciálneho školstva v Levoči Ministerstvo školstva na facebooku