» Deti a mládež » Aktuality v oblasti detí a mládeže » Európsky týždeň mládeže 2017

Európsky týždeň mládeže 2017

03.05.2017
Európsky týždeň mládeže 2017Oslávme Európsky týždeň mládeže 2017!

Od roku 2003 predstavuje Európsky týždeň mládeže príležitosť pre mladých ľudí zapojiť sa do politiky EÚ zdieľaním svojich názorov a informovaním sa o možnostiach, ktoré im ponúkajú európske programy.

Od 1. do 7. mája sa tento rok v celej Európe uskutočňujú stovky podujatí s cieľom informovať mladých ľudí o rôznych možnostiach mobility v rámci EÚ v témach inklúzia, demokracia a aktívne občianstvo.

Európsky týždeň mládeže je súčasťou osláv 30. výročia programu Erasmus+ , preto sa tento týždeň zameria aj na vysvetlenie ďalších príležitostí programu Erasmus+ ako podpora solidarity cez novo vytvorený Európsky zbor solidarity.

Aktívna účasť, solidarita a inovatívne myslenie vytvárajú budúcnosť Európy. Pod sloganom "Shape it, move it, be it", 33 krajín zapojených do programu Erasmus + organizuje konferencie, workshopy a outdoorové aktivity.

V celej Európe sú mladí ľudia vyzvaní, aby sa postavili, spojili svoje ruky a vytvorili ľudskú reťaz ako prejav svojej solidarity a odhodlanie pokračovať v budovaní inkluzívnej a rozmanitej EÚ.

Odfoťte svoju ľudskú reťaz a zdieľajte na sociálnych sieťach pomocou hashtag #youthweek a #EuSolidarityCorps.

Slovenské podujatia organizované v rámci Európskeho týždňa mládeže v meste Trenčín a Prešov nájdete tu: http://ec.europa.eu/youth/week/slovakia

Nenechajte si ujsť túto šancu!