» Aktuality » Do začiatku TEDx Youth zostáva necelý deň

Do začiatku TEDx Youth zostáva necelý deň

26.02.2016
Do začiatku TEDx Youth zostáva necelý deň
     Necelý deň zostáva do začiatku konferencie pre stredoškolákov známej pod značkou TEDx Youth Bratislava. Druhý ročník podujatia sa nevie v duchu headlinu „ONOMATOPOJE“.  Slovná hračka, ktorú toto slovo skrýva a vďaka ktorej si ju každý študent zapamätá má predstavovať Slovensko plné potenciálu a hodnotného obsahu, ktorý na prvý pohľad nevidíme.
     Konferencia pre 300 stredoškolákov z celého Slovenska sa bude konať 27. februára 2016 v Dome kultúry Zrkadlový háj v Bratislave od 8:00 do 22:00 hod. a prinesie odpovede a diskusiu prečo po štúdiách zostať žiť a tvoriť na Slovensku.
     „Počas prednášok i workshopov odznie príbeh prvej slovenskej družice, stretnete ľudí, ktorí svojou prácou menia budúcnosť tu na Slovensku“, priblížila základnú myšlienku Monika Cúciková, spoluorganizátorka tohtoročného TEDu a dodala „Tí najzaujímavejší speakri Vás vnesú do víru myšlienok, ktoré v škole nezažijete a ukážu študentom, že aj na Slovensku sa dajú robiť super veci a je možné si tu nájsť k nim cestu”.
     TEDxYouth Bratislava neprinesie len príbehy; budú to aj bloky workshopov, kde sa rozhodne niečo nové naučíte. Budete si môcť pozrieť výstavu mladých talentovaných umelcov,  môžete sa rozprávať so speakrami z rôznych oblastí, ale aj s rovesníkmi. Každý účastník dostane super goodie-bag do ruky a nové myšlienky do hlavy.
     Už druhý ročník podujatia TEDx Youth sa koná pod záštitou Juraja Draxlera, ministra školstva, vedy, výskumu a športu SR.
 
Na TEDxe odznejú inšpiratívne príbehy a postrehy:
 
Tomáš Hasala (Nexteria) - Mladí leadri na Slovensku
Tomáš Žáček (Ecocapsule) - Hľadanie slobody v tvorbe
Marek Madro (Ipcko) - Svet sa nezrúti, šťastie v živote
Jakub Kapuš (SOSA) - Prvá slovenská vesmírna družica
Jakub Tomiš (Lepší Dolný Lopašov) - Ako jednotlivec tvorí mienku o Slovensku
Zuzana Fajta (Hemmet) - Ako poraziť strach a začať žiť
Pavol Veselý - Prelomové metódy očnej chirurgie
Dominika Geregová - Mladí a dobrovoľníctvo
Tomáš Kompaník - Svetové slovenské výšivky
Matej Králik (Batsuite) - Riešenia pre nevidiacich 
 
     Konferencia TED (Technology, Entertainment, Design) vznikla v 80. rokoch v Kalifornii a netrvalo dlho, kým sa pod heslom „Ideas worth spreading“, teda „Myšlienky hodné šírenia“, začala šíriť v Amerike a dnes už je známa po celom svete.