» Mediálny servis » Archív » Oznamy a správy - archív » Oznamy a správy 2008 » Do konca augusta sa možno prihlásiť na päť univerzít

Do konca augusta sa možno prihlásiť na päť univerzít

18.08.2008

     Osem fakúlt piatich verejných vysokých škôl prijíma do konca augusta prihlášky na bakalársky stupeň štúdia pre akademický rok 2008/2009. Ide o druhé kolo prijímacieho konania.
     Len do stredy 20. augusta 2008 je možné prihlásiť sa na vybrané študijné programy Elektrotechnickej fakulty Žilinskej univerzity (ŽU) v Žiline. Do piatka 22. augusta prijíma prihlášky na sedem študijných programov Hutnícka fakulta Technickej univerzity v Košiciach.
     V pondelok 25. augusta končí možnosť prihlásiť sa na Fakultu humanitných a prírodných vied Prešovskej univerzity v Prešove a na Strojnícku fakultu ŽU v Žiline. Uzávierku prijímania prihlášok v druhom kole si na koniec augusta stanovila Filozofická fakulta Trnavskej univerzity v Trnave (28. 8. 2008 - vybrané študijné programy), Filozofická fakulta Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave, Stavebná fakulta (jeden študijný program) a Fakulta prírodných vied ŽU v Žiline (obe VŠ do 31. 8. 2008).
    Formulár prihlášky, s vysvetlením ako ho vyplniť, nájdete na internetovej stránke Ministerstva školstva SR. Prehľad termínov a možností štúdia je zverejnený aj na informačnom portáli MŠ SR Moderná škola.

Bratislava 18. august 2008