» Aktuality » Danka Barteková – ambasádorka Európskeho týždňa športu

Danka Barteková – ambasádorka Európskeho týždňa športu

08.09.2015
Danka Barteková – ambasádorka Európskeho týždňa športu
     Strelkyni Danke Bartekovej, členke Medzinárodného olympijského výboru a bronzovej medailistky z OH 2012 v Londýne, sa dostalo ďalšej významnej pocty. Stala sa jednou z desiatich európskych ambasádorov Európskeho týždňa športu, ktorý sa koná od 7. do 13. septembra 2015.
     Ocitla sa v spoločnosti takých významných osobností športu, ako sú dánska tenistka Caroline Wozniacka, britská bežkyňa Paula Radcliffová či anglický futbalista Steven Gerrard. Ďalšími ambasádormi, ktorých menovala Európska komisia, sú bývalý holandský futbalista Clarence Seedorf, rakúska horolezkyňa Gerlinde Kaltenbrunnerová, belgický stolný tenista Jean Michel Saive, španielsky taekwondista Joel Gonzales, francúzska skialpinistka a paralympionička Marie Bochetová a Tapio Korjus, bývalý fínsky oštepár.
    Danka Barteková sa okrem toho spolu s úspešným triatlonistom a olympionikom Richardom Vargom stala súčasne aj národnou ambasádorkou podujatia na Slovensku.
     Európsky týždeň športu je novou iniciatívou Európskej komisie na podporu športu a pohybovej aktivity v celej Európe, ktorú podporuje aj Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR. Hlavné európske podujatie prebieha v Bruseli od 7. do 13. septembra 2015, ostatné podujatia na národnej, regionálnej a miestnej úrovni sa budú konať v jednotlivých krajinách až do konca septembra.