» Mediálny servis » Archív » Oznamy a správy - archív » Oznamy a správy 2008 » Dance for life – Tanec pre život 2008

Dance for life – Tanec pre život 2008

24.10.2008

     V sobotu 25. októbra 2008 sa v Bratislave uskutoční 4. ročník tanečného festivalu Dance for life 2008, ktorý sa koná aj pod záštitou podpredsedu vlády SR a ministra školstva Jána Mikolaja.
    
Festival integruje viaceré tanečné žánre, vekové skupiny i výkonnostné úrovne súťažiacich. Piate, jubilejné vrcholné národné zápolenie akademikov v tanečnom športe uzavrie rok, v ktorom sa slovenskému akademickému športu nesmierne darilo. Ako prvý štát sveta zaradilo Slovensko športové tance do oficiálneho programu univerziády.
     V rámci festivalu sú plánované Grand Prix Univerzít Slovenska v tanečnom športe, Medzinárodné majstrovstvá SR I. D. O. v salse a Kalich filozofov.
     Dejiskom podujatia bude pre rok 2008 stolnotenisová hala na Černockého ulici v Bratislave. Podujatie podporované Ministerstvom školstva SR a Bratislavským samosprávnym krajom je už tradične jedno z najväčších tanečných podujatí na Slovensku. Organizujú ho Choreocentrum & TK UNI-Dance Bratislava a Tanečná akadémia Dansovia Bratislava; spoluorganizátormi podujatia sú Slovenský zväz tanečného športu, Slovenská tanečná organizácia disciplín IDO a Slovenská asociácia univerzitného športu.

Bratislava 24. október 2008