» Aktuality » Blíži sa Noc múzeí a galérií...aj v levočskom Múzeu špeciálneho školstva

Blíži sa Noc múzeí a galérií...aj v levočskom Múzeu špeciálneho školstva

16.05.2018
 Blíži sa Noc múzeí a galérií...aj v levočskom Múzeu špeciálneho školstva
     Prijmite pozvanie do múzea, na podujatie plné neopakovateľnej atmosféry a nezabudnuteľných zážitkov.
    
Opäť po roku je tu Noc múzeí a galérií. Tento „sviatok“ kultúrnych stánkov oslávia aj v Múzeu špeciálneho školstva v Levoči počas tretej májovej soboty, 19. mája 2018.
     Múzeum špeciálneho školstva v Levoči pripravilo na tradičnú Noc múzeí a galérií zaujímavý a netradičný program. Návštevníci si budú môcť zahrať nadrozmerné Človeče nehnevaj sa, alebo sa doslova dostanú do ľudského oka či ucha vďaka ich 3D modelom.
     „Pre návštevníkov sme pripravili lektorované a zážitkové prehliadky našej interaktívnej expozície. Sprevádzať budeme každé dve hodiny, v čase od dvanástej do osemnástej. Ukážeme nielen originálne učebné pomôcky, reliéfne portréty významných osobností, ale aj veľa ďalšieho,“ odkázala návštevníkom Štefánia Petreková, vedúca múzea.
     Súčasťou prehliadky múzea bude aj aktuálna výstava hendikepovanej maliarky Pavlíny Csápaiovej – Triščovej, ktorá napriek hendikepu, svet okolo vníma naplno a ten jej „Maľovaný nohami“ je plný fantázie a farieb.
     Levočské múzeum čaká na návštevníkov od 12. do 20. hodiny. Bližšie informácie nájdete na stránkach www.msslevoca.sk a https://www.facebook.com/msslevoca/.