» Aktuality » Víkendový pracovný program ministra školstva Dušana Čaploviča

Víkendový pracovný program ministra školstva Dušana Čaploviča

16.11.2013
Víkendový pracovný program ministra školstva Dušana Čaploviča
     V sobotu 16. novembra 2013 sa minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Dušan Čaplovič zúčastnil na otvorení Stálej expozície života a diela sestier Royových v Starej Turej.
     Slávnostné prestrihnutie pásky sa uskutočnilo v budove niekdajšieho zariadenia pre starých ľudí Domov bielych hláv, ktorý zriadila Kristína Royová a v období druhej svetovej vojny v nej boli za dramatických okolností zachránení židovskí obyvatelia. Spolu so sestrou Máriou patria medzi významné osobnosti, ktoré veľkú časť sociálnej práce nielen riadili, ale aj zabezpečovali svojou literárnou, hudobnou a vydavateľskou  činnosťou.
     Pred otvorením stálej expozície sa konal slávnostný program v Evanjelickom kostole v Starej Turej, v rámci ktorého vystúpil minister školstva s príhovorom.
     Sobotňajší výjazd ministra pokračoval jeho účasťou na oslavách 60. výročia vzniku Slovenskej gymnastickej federácie. Podujatie sa uskutočnilo v aule Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici. Na slávnosti sa zúčastnil aj prezident Medzinárodnej gymnastickej federácie Bruno Grandi.