» Aktuality » „E-testujte sa“ s EÚsmevom v 10 mestách

„E-testujte sa“ s EÚsmevom v 10 mestách

28.04.2014
„E-testujte sa“ s EÚsmevom v 10 mestách
     Na podujatiach k  10. výročiu vstupu Slovenska do Európskej únie, ktoré organizuje Zastúpenie Európskej komisie (EK) na Slovensku, Národný ústav certifikovaných meraní vzdelávania ponúkne žiakom šancu otestovať svoje zručnosti elektronickou formou v rámci aktivity nazvanej „E-testujte sa“.
     Malý elektronický test s úlohami zameranými na rôzne druhy gramotností si môžu vyskúšať žiaci 2. stupňa základných škôl a stredoškoláci v 10 mestách na Slovensku. Popri žiakoch majú chuť  overiť si svoje vedomosti a zručnosti v hlavnom meste SR vedúci Zastúpenia EK v SR Dušan Chrenek a bratislavský primátor Milan Ftáčnik a v Banskej Bystrici a Žiline spevák Janko Kuric a ďalší členovia skupiny Vidiek.
     Cieľom aktivity „E-testujte sa s EÚsmevom“ je interaktívnou formou priblížiť verejnosti moderný spôsob overovania vedomostí a zručností a zároveň je zámerom NÚCEM-u, aby sa žiaci hravou formou „skamarátili“ s elektronickým testovaním a overili si vedomosti nadobudnuté v škole. Testové úlohy pripravil tvorivý tím národného projektu Zvyšovanie kvality vzdelávania na základných a stredných školách s využitím elektronického testovania (E-test).
     Žiaci, učitelia, ako aj široká verejnosť môžu v stánku NÚCEM-u absolvovať nielen promo mini test gramotností na notebookoch, ale získať aj ďalšie informácie o národnom projekte E-test zameranom na tvorbu elektronických úloh a testov a na elektronické testovanie na ZŠ a SŠ. 
 
Prídeme za Vami do 10 miest na Slovensku. Kedy a kde?
 
Veľké podujatia (od 10:00 - 22:00 hod.):

Bratislava – Hlavné námestie (30.4.)
Banská Bystrica – Námestie SNP (7.5.)
Košice – Pri Dolnej bráne (9.5.)
Žilina – Námestie A. Hlinku (16.5)
 
Menšie podujatia - Roadshow (od 11:00 - 15:00 hod.): 

Prešov - Hlavná ulica (13.5.)
Spišská Nová Ves – Radničné námestie (14.5.)
Poprad – Námestie sv. Egídia (15.5.)
Nitra - Svätoplukovo nám. (17.5.)   
Trenčín - Mierové námestie (19.5.)
Komárno – Námestie generála Klapku (20.5.)
 
Tešíme sa na stretnutie s učiteľmi a žiakmi na veľkých multižánrových oudoorových podutiach aj EÚ Roadshow!
 
Mária Grebeňová-Laczová,
manažérka publicity národného projektu